Malá arkána

4. května 2014 v 20:39 | Terry

Malá arkána

Tarot lze vykládat pouze s velkými arkány, ale výklad by nebyl kompletní, pokud by se do něj nezapojili také malé arkány. Malá arkány se skládá z 56 karet, doplňují velká arkána a ukazují jemnější a detailnější pohled na náš život - osoby, které známe, místa, kam chodíme, zvláštní události i každodenní záležitosti.

Malá arkána je rozdělena na čtyři série po 14 kartách - poháry (kalichy), žezla (hole), peníze (mince, pantakly) a meče. Odpovídají symbolům v běžných hracích kartách - srdce, kříže, káry a piky. Číselné pořadí je od esa de desítky a postupku dovršují čtyři dvorní karty - páže, rytíř, královna a král. V některých modernějších balíčcích můžeme místo pážete a rytíře najít princeznu a prince.

Každá z těchto sérií se týká určitého aspektu našeho života. Poháry se vztahují k emocím, lásce a vztahům. Žezla znázorňují fyzické ambice a činnosti. Peníze pak zahrnují finance, domov, rodinu. A meče jsou morálními otázkami a konflikty jež z nich mohou vyvstat.

Velká arkána ukazují záležitosti s dlouhodobým dramatickým dopadem na náš život, oproti tomu malá arkána se zabývají kratšími úseky našeho bytí - každodenními otázkami. Kombinací obou arkán tedy dospějeme k hlubší a realističtější interpretaci našeho života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.